Ogrzewanie hali namiotowej zimą

Najczęściej stosowanymi metodami ogrzewania hal namiotowych są nagrzewnice olejowe lub gazowe. Urządzenia te charakteryzują się z reguły dużą wydajnością oraz ekonomicznymi parametrami. Nagrzewnice poprzez szybko wprowadzone w ruch gorące powietrze w ciągu kilkunastu minut doprowadzają pomieszczenie do pożądanych temperatur. Oczywiście utrzymanie oczekiwanej temperatury wiąże się z wyborem odpowiednich materiałów przy budowie hali namiotowej.

W praktyce mieliśmy do czynienia z ogrzewaniem namiotów z plandeki na bokach, jak i z blachą czy płytą warstwową. Jednym z przykładów ogrzewania hali z bokami z plandeki jest realizacja hali namiotowej dla firmy Silo-Trans .

Większość obiektów ogrzewanych zimą to obiekty z płytą warstwową poliuretanową na bokach oraz podwójną plandeką na dachu.

Oprócz nagrzewnic stosuje się tutaj piece na ekogroszek (Grano-System) z odprowadzeniem ciepła do nagrzewnic lub zewnętrzne źródła zasilania (tak jak np. w przypadku hurtowni spożywczej TEDI-Rudna).

Hale namiotowe – izolowane można ogrzać bez większego trudu, natomiast wybór źródła ogrzewania zależy od preferencji inwestora.

Zainteresowała Cię nasza oferta lub masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z naszym działem handlowym lub skorzystaj z formularza wyceny.