Hala namiotowa – trwałość

Trwałość hali namiotowej

Wielu klientów zastanawia się jaka jest trwałość hali namiotowej. Kiedy nadejdzie czas jej doinwestowania, remontu.

Technologia

Temat nie jest prosty i zależy w jakiej technologii została wykonana hala namiotowa.

Haleco system postawiło na maksymalne wydłużenie życia plandek oraz konstrukcji,

więcej poniżej…

wybór materiału do konstrukcji…

Począwszy od podstawy czyli wyboru materiały do budowy hali (aluminium czy stal – opisaliśmy już w poprzednim artykule „Hale namiotowe, aluminiowe czy stalowe”)

Aluminium dzięki swym właściwością antykorozyjnym oraz specjalnie zaprojektowanej strukturze przekroju poprzecznego daje nam oprócz długowieczności wiele zalet w postaci możliwości wprowadzania plandeki w segmentach (najczęściej 5m), możliwość jej mocniejszego napięcia, większej odporności profilu na zginanie czy rozrywanie w porównaniu do np. konstrukcji stalowej kratownicowej.

system aluminiowy hali namiotowej
hala namiotowa aluminiowa

Co zyskujemy dzięki ALUMINIUM ???

W przypadku dobrze wykonanych i połączonych ze sobą elementów aluminiowych uzyskujemy właściwie nieśmiertelną konstrukcję!!!

Ile wytrzyma plandeka?

Drugim ważnym pytanie jest trwałość plandek. Tutaj też kryje się zaskoczenie. W większości producenci ze względu na cenę korzystają z tanich, niskiej jakości plandek produkcji chińskiej czy tajwańskiej. Powyższe w połączeniu z konstrukcją stalową czy aluminiową (tanią) gdzie nie znajdzie się np. aluminiowych nakładek kalenicowych czy np. stalowe płatwie, lub brak odpowiednich systemów naciągu, życie plandeki może się skończyć już po 5-6 latach. System Haleco nie tylko z dbałości o środowisko ale także o portfel klienta wprowadza szereg usprawnień prowadzących do wydłużenia sprawności plandeki do 15 a nawet 20 lat.

Co gwarantuje nam długie i bezproblemowe użytkowanie namiotu?

  • regularne przeglądy wykonane przez uprawnionego konstruktora – najlepiej branży hal namiotowych (zapytaj o cenę przeglądu)
  • stała kontrola naciągu plandek czy lin (zapytaj o cenę serwisu)
  • kontrola systemu kotwienia – szpilek ,kotew
  • utrzymywanie obiektu w czystości – mycie plandek przynajmniej raz na 5-6 lat w zależności od lokalnego zanieczyszczenia powietrza. (zapytaj o cenę mycia)

Więcej o obsłudze namiotu przeczytasz w artykule: „Montaż hali namiotowej” 

Wyceń teraz swoją halę namiotową.
Skontaktuj się z naszym działem handlowym lub skorzystaj z formularza wyceny.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Więcej o polityce prywatności